Vācijā var noīrēt lielisku mitekli par nieka 88 centiem gadā, ir tikai viens noteikums

Fugerejas kvartāla senās ieliņas Augsburgā (Vācija)

Tam ir grūti noticēt, bet Bavārijas pilsētā Augsburgā ir kāds ļoti īpašs Fugerejaskvartāls, kas piesaista uzmanību ar saviem neparastiem noteikumiem un tradīcijām. Fugereja ir kā maza atsevišķa pilsētiņa lielas pilsētas vidū.

Kopš senseniem laikiem šī vieta ir slavena ar to, ka šeit sniedz palīdzību visiem, kam pienākuši grūtie laiki un kas palicis bez pajumtes. Pat mūsdienās dzīve šajā kvartālā nebeidz pārsteigt ar savām gadsimtiem senām tradīcijām un vairāk nekā demokrātisku īres maksu – nieka 88 centiem gadā.

Fugerejas kvartāls ir neparasta pilsēta pilsētā.
Šādi izskatās pirmais sociālais kvartāls Eiropā.

Katrs, kas uzzinās par tik niecīgu īres maksu, gribēs uzzināt arī to, kā var kļūt par šī kvartāla iedzīvotāju. Protams, ka pastāv noteikumi, kas jāpilda katram kvartāla iedzīvotājam. Vēlams būt dzimušam Augsburgas iedzīvotājam vai nodzīvot tajā vismaz divus gadus. Jābūt arī ticīgam katolim ar nevainojamu reputāciju.

Priekšroka tiek dota trūcīgām ģimenēm ar maziem bērniem, kas objektīvu iemeslu dēļ nevar atļauties personīgās mājas iegādi. Un, ja Fugeru fonda valde nolems piešķirt kādam sociālo mitekli, tam noteiktisekos lūgums trīs reizes dienā aizlūgt par Fugeru dzimtas veselību un uzplaukumu.

Kvartāla rašanās vēsture

Tā izskatījās XV gadsimta Augsburga.

Burtiski 10 gadu laikā tika uzbūvētas 53 mājas, kurās ierīkoti 115 dzīvokļi. Tika noteikta simboliska īres maksa – viens Reinas guldenis. Šī neparastā dzīvojamo ēku kompleksa arhitekts bijis Tomass Krebs, kurš radījis ne vien dzīvojamās mājas, bet arī visu kompleksa plānojumu. Ar augstu aizsargmūri apjoztajā kvartālā bija septiņas ielas un katrai no tām savi vārti, ko pa nakti slēdz ciet.

Ēku fasādes bija visai pieticīgas, ar īpašu šarmu neizcēlās, arī dzīvojamās mājas bija askētiskas, ar mājīgumu neizcēlās, bet tās bija aprīkotas ar visu nepieciešamo trūcīgo ģimeņu cienīgai dzīvošanai.

Katra šī kvartāla māja bija noformēta ar īpaša dizaina durvju rokturiem un oriģināliem zvaniem, ka pilnīgi atšķirīgi. Pateicoties šīm detaļām, pat diennakts tumšajā laikā varēja viegli atšķirt vienu māju no otras.

Kvartāla infrastruktūras attīstība

Pakāpeniski teritorija tika labiekārtota un pārvērtās par ērtu dzīvesvietu. Tā XVI gadsimta beigās tika uzcelta Svētā Markusa baznīca, ko biežāk dēvē par Fugera baznīcu. Pat neskatoties uz to, ka Otrā pasaules kara laikā tā tika sagrauta, tajā ir saglabājušies dažādi sadzīves priekšmeti, vēsturiskas interjera detaļas, bet pats galvenais, ka ir saglabājusies Džakomo Palma jaunākā 1600.gada gleznojums „Krustā sišana.”

Lasi vēl: Kā zodiaka zīmes līdz 2018. gada beigām var izjaukt savas attiecības?

Laikam ritot, baznīcā tika ierīkota skola vietējiem kvartāla bērniem, visas nepieciešamās zināšanas tajā pasniedza pats dievnama mācītājs.

Tajā pašā laikā vietējo iedzīvotāju ērtībām pašā kvartāla vidū tikai ierīkota ūdens ņemšanas vieta, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām, tikai mūsdienās tā ir nevis koka, bet gan čuguna strūklaka. Nomaļu iedzīvotājiem tika izraktas akas un uzstādīti speciāli sūkņi, kas apgādāja viņus ar ūdeni.

Ar Fugeru fonda atbalstu XVI gadsimta beigās Herengasas ielā tika izveidota sifilisa sirdzēju slimnīca, kurā ar plaši pieejamiem un pat ar visai neiedomājamiem līdzekļiem centās apkarot šo slimību.

Līdz pat Otrajam pasaules karam iedzīvotāji mierīgi dzīvojuši un strādājuši kvartāla labā, radot aizvien vairāk ērtību un labumu. Kara laikā, aviācijas uzlidojumos tika sagrauta lielākā daļa pilsētas, jo tajā atradās gan tanku rūpnīcas, gan to remonta darbnīcas. Šādu uzlidojumu laikā cieta gan arhitektūras pieminekļi, gan dzīvojamās mājas, gan viss Fugerejas kvartāls.

Pēckara gadu restaurācija

Un atkal ar ģimenes fonda atbalstu piecu gadu laikā kvartāls tika pilnībā atjaunots, turklāt piebūvējot klāt vēl 14 mājas. Tas tika darīts tāpēc, ka pēckara gados bija radies lielāks pieprasījums pēc sociālajiem mitekļiem. Tikai tagad mājās tika ievilktas visas nepieciešamās komunikācijas: ūdensvads, elektrība, centralizētā apkure.

Tāpat kā vecajos labajos laikos, arī mūsdienās Fugerejas kvartāls tiek apdzīvots. Tajā mitinās apmēram 200 cilvēki, turklāt uz tiem pašiem noteikumiem un ar obligātu aizlūgšanu par šī brīnišķīgā kvartāla dibinātāju dzimtu.

Mūsdienu dzīvokļi ir 60m2 lieli, labiekārtoti un aprīkoti ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku. Īres maksa paliek nemainīga, pārrēķinot uz eiro, tie ir nieka 88 centi. Komunālie maksājumi daļēji tiek segti no fonda līdzekļiem, bet pārējo piemaksā paši iedzīvotāji.

Avots:

novate

Pievienot komentāru